novinky data a fakta bitvy tanky palné zbraně jednotky úryvky dopisů nezařazené (ČSR) události (ČSR) at. na Heydricha (ČSR) opevnění (ČSR) rok 1938 fotogalerie videogalerie ostatní
.:: 1945 ::.
----------------------------------------------------------------------------


18.duben- Americká armáda překročila Československé hranice a vstoupila do Aše, Chomutova a Plzně. Mohla toho osvobodit víc, ale podle Sovětů byla jasně daná demarkační linie a museli jsme počkat než nás „osvobodí“ Rudá armáda.

5.května- pražské povstání. Po celém Protektorátu se šíří zvěsti že Německo kapitulovalo a na řadě míst se začínají strhávat dvojjazyčné cedule. Na řadě míst v Praze a nejen tam, jsou Německé jednotky vytlačovány a probíhají boje.

6.květen- rudé armádě se nedařilo postoupit přes Ostravu a Brno díky Německé 1.tankové armádě, ale u Krušných hor byla připravená sovětská Tanková jednotka, která jednoduše vpadla 1.tankové do týla a viz níže

9.květen- tanky Rudé armády vstupují do Prahy.

A na závěr, jak říkal Heydrich- Zatímco Poláci či Jugoslávci jsou tvrdí, neohební, a tudíž snadno zlomitelní dostatečnou silou, Češi jsou bezpáteřní a ohební jako proutky, které se pod tlakem skloní, ale švihnou zpět ve chvíli, kdy se to od nich nejméně čeká.

A to je dobře protože kdyby jsme tuhle vlastnost neměli, tak už by sme jako národ dávno vymřeli.
.
h.panda©2005 // h.panda@seznam.cz